نورپردازی فیبرنوری سقف کششی

آشنایی با نورپردازی پس زمینه در سقف کشسان

پوشش شفاف به کار رفته در سقف های کششی این قابلیت با ارزش را دارد که چندین نوع نورپردازی متفاوت محیطی و داخلی را پشتیبانی کند. برای این که استفاده بهینه ای از سقف کشسان داشته باشید بهتر است شناخت کافی از انواع نورپردازی در سقف کشسان داشته باشید. نورپردازی های سقف کشسان می تواند به صورت داخلی یعنی از پشت، خارجی و یا به صورت همزمان باشد. سقف های کشسان می توند به صورت آزاد، متصل به محیط و قاب های مجزا از هم نورپردازی شود.

فاکتورهای مهمی در نورپردازی سقف های کشسان باید در نظر گرفته شود. از جمله میزان نور مورد نیاز در محیط، میزان کنترلی که بر روی نور نیاز است و از همه مهتر هدف نور پردازی. تأمین نور محیط صرفا برای دیدن برای فضاهایی نیاز است امکان تأمین هیچ نوع نور طبیعی وجود ندارد. شفافیت باریسول باعث می شود همزمان بتوان از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کرد. جایی که امکان عبور نور طبیعی در آن هست می توان با کمک نورپردازی باریسول نور طبیعی را تقویت کرد و در مواقعی نور مصنوعی را جایگزین کرد.

نور پردازی ترنسلوسید در سقف کشسان

این سبک از نورپردازی یک نور یکنواخت، با منبع پنهان شده و کاملا یک دست در فضا منتشر می کند. بدون نیاز به هیچ گونه انعکاس دهنده خاص نور پردازی ترنسلوسید یک نور آرام بدون منبع و یکنواخت را در پشت باریسول منتشر می کند. این نور برای آسمان مجازی، تصاویر طبیعی ملایم و باریسول های کاملا ساده مناسب است. نور پردازی ترنسلوسید محدود به نوع لامپ یا ابزار خاصی برای نورپردازی نیست. هم با لامپ ها سه رنگ و هم با مهتابی های SMD قابل انجام است.

نور پردازی 3 رنگ RGB

نور پردازی سه رنگ که با لامپ های LED انجام می شود امکان شخصی سازی نور کل محیط را بنا برسلیقه و محیط انجام می دهد. این نوع لامپ برای فضاهایی که به نور مصنوعی دائم  قابل کنترل نیاز است بهترین انتخاب ممکن است.  ترکیب سه رنگ لامپ های LED باعث ایجاد هزاران رنگ قابل کنترل برای دیوار یا سقف کشسان خواهد بود. لامپ های LED طول عمر بسیار بالایی دارند، حداقل حرارت را تولید کرده و مصرف برق بسیار پائینی دارند. تغییر رنگ نور LED های به کار رفته در سقف کشسان باریسول توسط کنترل از راه دور انجام شده و به آسانی توسط شما با فشردن یک دکمه انجام خواهد شد. این نوع نورپردازی حداکثر کنترل نور با به شما خواهد داد.

نورپردازی با مهتابی های SMD

این نوع مهتابی نور یکنواخت و قابل کنترل مانند لامپ های RGB تولید می کند با این تفاوت که نور تولید شده از شدت بیشتری برخوردار است که برای سقف های عریض یا مرتفع که باریسول در آن به کار رفته است مناسب است. معمولا مهتابی های SMD معمولا در پشت باریسول استفاده می­ شود. همچنین برای نورپردازی سالنی ترنسلوسید استفاده زیادی دارد. محدودیت های خاصی برای استفاده از نور رنگی وجود دارد. نور در این نوع سقف همانند RGB  قابلیت ترکیب با رنگهای مختلف را ندارد.

استفاده از فیبرهای نوری

فیبرهای نوری معمولا به عنوان سخت افزار یا بخشی از سیستم نورپرازی تلقی نشده و استفاده نمی شود. از فیبرهای نوری معمولا برای تغییر ماهیت و جنس یک نور یا تزئین به کار می رود. این پوشش های تزئینی برای چراغهای که در نورپردازی بیرونی یا درونی استفاده می شود کاربردهای زیادی دارد. تولدی نورهای نقطه ای، شکل دارد و سایه های خاص از نمونه های استفاده شده در این نوع فیلتر است. فیلترهای نوری همانند لامپ های سه رنگ از تنوع و طیف رنگی زیادی برخوردار هستند.