ایده های خلاقانه برای سقف کشسان باریسول

یک تصور عمومی و البته اشتباه وجود دارد که باریسول را به عنوان یکی از بهترین پوش ها فقط با کاربرد تزئینی یا پوششی استفاده شود، در صورتی که این قابلیت در سایر سقف­های کاذب قدیمی مثل آلومینیم و کامپوزیت هم وجود دارد. سقف کشسان باریسول امکانات و قابلیت های فراوان­تری نسبت به سایر جامدات قابل استفاده در چیدمان دارد. در این مطلب بررسی خواهد شد که چگونه باریسول می تواند فراتر از پوشش های محیطی متداول عمل کند.

باریسول و انعطاف پذیر بالایی دما

ایران کشوری است که دارای اقلیم های متفاوت از معتدل شرجی گرفته تا بیابانی خشک. یکی از اصلی ترین دلایل مشکل پیدا کردن سقف های کاذب همین تغییرات اقلیمی و در نتیجه آن تغییرات دمایی است. وقتی دما در طول یک یا چند شبانه روز کاهش و افزایش می یابد، اولین سازه هایی که در اثر انقباض و انبساط آسیب می بینند همین سقف های کاذب هستند. باریسول از این قاعده مستثنا است چرا که خود مواد اولیه آن از اساس انعطاف پذیر ساخته شده است . به همین دلیل باریسول هرگز درمیحطی هایی که انقباض و انبساط بالایی هست به خوبی فرم اولیه خود را حفظ می کند.

باریسول به عنوان متریال چندکاره

سطح باریسول کاملا صاف، شفاف و صیقلی است. این قابلت باعث می شود در هر محیطی بتوان از باریسول به عنوان یک پوشش با قابلیت ضدعفونی، شستشو و قابل تعویض استفاده کرد.محیطهایی که حفظ و رعایت بهداشت در آن الزامی است مثل فروشندگان غذای باز، شیرینی، دارو و .. می­توانند از باریسول به عنوان یک متریال چندکاره استفاده کنند. متریالی که علاوه بر زیبایی به آسانی شسته شده، نصب می شود و تعویض می گردد. چند کاره بودن باریسول تنها به مقاومت  پوشش نسبت به شستشو یا مواد شوینده نیست. باریسول می تواند همزمان در محیطهای تجاری نقش تابلو معرفی، یا تابلو تبلیغاتی را ایفا کند.