شناخت و بررسی انواع سقف بارسول کشسان

باریسول به لحاظ نوع سقف خیلی متنوعی است که بر اساس تنوع خود کارکردها خاص و متفاوتی دارد. این مطلب بررسی می کند که انواع سقف باریسول چه کاربردهای دارد؟

1.باریسول کشسان از جسن مخمل یا جیر: این سقف ها معمولا با استفاده از نگهدارنده هایی از جنس فلز آلمینیوم که در پشت خود دارند به صورت کشسان اجرا می شوند و طراحان در سازه های چادری، سالن های بازی و نمایشگاه ها نیز به خوبی می تواند از آن استفاه نماید.

  1. باریسول کشسان مات: سقف های کشسان باریسول مات اغلب به صورت رنگی مورد استفاده قرار می گیرند و نورپردازی در آنها به وسیله چراغ هایی در پشت و روی آ« انجام می شود. همچنین به علت تنوع رنگ بالا از این سقف ها بدون نورپردازی نیز کاربرد داشته و زیبایی خود را حفظ می کنند.
  2. باریسول کشسان چاپی: از ویژگی های خاص سقف های باریسول کشسان امکان پرینت عکس ها و نقش های دلخواه مشتریان بر روی آنهاست، ویژگی که این سقف ها را نسبت به نمونه های سنتی و قدیمی سقف کاذب دارد همین است. تولید کنندگان این نوع از سقف کششی می‌توانند هر تصویری را با هر تعداد رنگ با وضوح و کیفیت فوق العاده توسط پرینتر های 150 رنگ تولید و اجرا کنند. معمولا از تصاویر طبیعی مانند نمای درختان و یا آسمان زیاد استفاه می شود. همین‌طور از باریسول کشسان هم به عنوان سقف و هم به منظور پوشش دیوارها استفاده می شود .
  3. باریسول کشسان رفلکس: در صورتی که فضایی مورد استفاده شما دارای دیوارهایی با ارتفاع کم است و یا اگر ساختمان شما دیوارها و کفپوش های زیبا و جذابی دارد استفاده از آسمان مجازی رفلکس انتخاب بسیارعالی و هوشمندانه است. این نوع از باریسول مانند آینه عمل کرده و عمق محیط را افزایش می دهد و آن را بزرگ تر جلوه می دهند.

 خاصیت اگوستیگ  باریسول امواج صدا را جذب کرده و منعکس نمی کنند. همچنین استفاده از این سقف ها در استخرها و سایر سالن ها ورزشی نیز عالی به نظر می رشد، زیرا مواج بودن آب را به خوبی در آنها نمایان می شود. استفاده از سقف های رفلکس و ترکیب آنها با سقف های سنتی با طراحی معماری ایرانی ایده ی جالب است که باعث ایجاد یک نمای زیبا و چشم نواز در سقف منازل می شود.

  1. سقف های کشسان ترنسلوسید: در اکثر از ساختمانهایی مثل سالن های همایش و یا نمایشگاه ها استفاده از نورپردازی های شلوغ موجب پرت شدن حواس حضار می شود. بنابراین باید از سقف هایی شود که علاوه بر زیبایی و نور مناسب از ظاهری نسبتا ساده نیز برخوردار باشند. سقف های کشسان ترنسلوسید با کمک نورپردازی لامپ های SMD به خوبی چنین ظاهری را برای شماخلق خواهد کرد ، نورپردازی این سقفها از پشت انجام شده و نور را به صورت یکنواخت در تمام محیط پخش می کنند. علاوه بر این استفاده همزمان آنها با سقف های کشسان رفلکس ترکیب رنگی فوق العاده زیبایی را پدید می آورد زیرا نور از طریق سقف های ترنسلوسید با فضای پایین منتشر می شده و تصویر این فضا به سقف های رفلکس منعکس می شود. از این ترکیب در لابی هتل ها و رستوران ها  و سالن های مجلل زیاد استفاه می شود.

 از دیگر محاسن سقف های باریسول کشسان ها امکان استفاده از لامپ های LED و یا RBG در آنهاست به طوری که می توان جلوه های بصری و رنگ های مختلفی را در یک فضا انجام داد. در شهربازی های سرپوشیده و یا مهدکودک، کافی شاپ و فضاهای تفریحی که نورهای شاد و تنوع رنگ اهمیت زیادی دارد باعث  افزایش شادی و نشاط افراد می شود.