انواع جایگزین برای سقف کشسان باریسول

سقف های کشسان باریسول تفاوت زیادی با انواع پوشش های دیگر که برای سقف یا دیوار می تواند استفاده شود دارد. از جلمه این موارد که به صورت غیر اصولی جایگزین سقف کشسان باریسول می­شود ، می توان به بنر و فلکسی، طلق و شیشه های سبک رنگی اشاره کرد.

فلکسی بنر جایگزین سقف کشسان نیست

فلکسی بنر نوعی نوعی پوشش یا متریال برای تابلوهای مغازها و بیلبوردهای شهری است که معمولا بر اساس وزن (انس) دارای مقاومت و کیفیت های متفاوتی است. این نوع متریال به هیچ عنوان مناسب استفاه بلند مدت نیست که دلایل آن به اختصار ذکر می­شود.

عدم  ایمنی و استحکام کافی

فلکسی بنرها قابل اشتعال و دارای مقاومت نسبتا کمی است. به همین دلیل مقاومت و پایداری کافی را برای استفاده در سقف و دیوار را ندارد. به سرعت و با کمترین فشار دچار پارگی می شود. دیده می شود که در بعضی از سقف ها از فلکسی بنر به جای باریسول استفاده می شود که کاملا اشتباه است.

عدم پایداری رنگ و طرح

طرح و رنگ چاپ شده روی فلکسی بنر در مقابل نور بسیار آسیب پذیر است و قابل استفاده دائم نیست. بعد از مدتی دچار رنگ پریدگی و تغییر رنگ خواهد شد.

فلکسی بنرها غیر قابل انعطاف پذیر هستند

به همین دلیل پس از مدتی فرم اولیه خود را از دست می دهند. بر خلاف این نوع پوشش باریسول کشسان کاملا انعطاف پذیر، مقاوم و دارای فرم ثابت در بلند مدت است.

شیشه و طلق جایگزین کشسان باریسول

شیشه و طلق به دلیل ایمنی بسیار پائین گزینه مناسبی برای استفاده در سقف نیست. نصب در ابعاد کوچک، نیاز به نگهدارنده و نصب ایمن باعث می شود که وزن سقف به شکل غیر استانداری افزایش یاد به همین دلیل اصلا توصیه نمی شود.