سقف کشسان باریسول

چگونه سقف باریسول کشسان سه بعدی ایجاد کنیم

باریسول کشسان یکی از بهترین و انعطاف پذیرترین متریال های موجود برای حجم سازی های هنری، تبلیغاتی و چیدمان های سه بعدی است. حجم های سه بعدی یا دوبعدی در چیدمان معمولا با متریالهایی مثل کائوچو مصنوعی، کامپوزیت، فیبر، چوب و مقوای فشرده شده ساخته می­شود که علاوه بر هزینه بالای ساخت و تولید، ایمنی بسیار پائینی نیز دارد. متریال ضعیف یعنی تغییر فرم و رنگ در زمان بسیار کوتاه که همین هزینه بازتولید و باز اجرای سقف را افزایش می دهد.

سقف کشسان باریسول می تواند بر روی سطوح کاملا، دو بعدی و سه بعدی نصب گردد. برای استفاده می توان طراحی را با متریال دیگری ادامه داد و از باریسول تنها به عنوان پوشش رویه استفاده کرد، همچنین می­توان طراحی اولیه را با خود باریسول انجام داد. در سطوح مسطح باریسول بوسیله ریلهای آلومینومی از طریق محیط به سقف متصل می شود. اما در سازه های سه بعدی نیاز است به اسکلت یا نگهدارنده های خاص که معمولا از آلومینیم خیلی سبک ساخته می شود.

باریسول سقف کشسان

 

همانند پوشش های متداول در سقف کششی که در سازه های مسطح نصب می شود در حجم سازی های سه بعدی و دوبعدی هم باریسول نقش رویه سقف را ایفا می کند. هر تصویری را می توان چاپ کرد، نورپردازی کرده و ترکیب بندی های خاص هنری، تبلیغاتی و تجاری ایجاد کرد. معمولا از حجم سازی برای فضاهای تجاری، نمایشگاهی، سالن های مجلل و کلا محیطهای پر رفت آمد استفاده می شود.

اکثر طرحهای سقف کششی و باریسول کشسان اجرا شده در ایران در حال حاضر یا برگرفته از فضاهای طبیعی است یا از هنر اروپایی گرفته شده است، حجم سازی ها نیز از همین قاعده طبعیت می کند، به همین دلیل است که باید در این سبک از اجرا  می توان یک ساختار حرفه­ای و کامل اجرا کرد.

کشسان پرینتی