اتاق نشیمن یکی از مکان های مهم و تو چشم خانه‌ شماست . اغلب زمان دورهمی فامیلی و  خانوادگی در اتاق نشیمن اتفاق می‌افتد و همین موضوع هم به اهمیت چیدمان و حس و حال این فضا اشاره دارد. با تغییر رنگ سفید دیوارها و سقف های اتاق نشیمن می‌توان حس و حال بهتری را برای یکی از نقاط حساس خانه ایجاد کرد.
آبی آسمانی

آبی آسمانی رنگ مناسب برای فضاهای اجتماعی‌‌ست . زمانی که دیوارهای اتاق نشیمن به رنگ آبی آسمانی باشد، فضا مملو از آرامش و احساس امنیت می‌شود. بودن در فضایی به رنگ آبی باعث کاهش تعداد ضربان قلب و فشار خون می‌شود. همه این موارد به حضور بیشتر افراد در این فضا و گرمای دورهمی اعضای خانواده کمک زیادی می‌کند.

به عنوان مکمل برای رنگ آبی می‌توان رنگ‌هایی همچون زرد، قهوه‌ای و سبز روشن را نام برد. می‌توانید تابلوهای نقاشی یا وسایلی با این ‌رنگ‌ها را با رنگ دیوار اتاق نشیمن همراه کنید.

رنگ آبی آسمانی برای اتاق

رنگ آبی آسمانی برای اتاق

 

یاسی
رنگ یاسی، رنگی میان بنفش و ارغوانی‌ست . هردو این رنگ‌ها از ترکیب آبی و قرمز تشکیل شده‌اند اما در رنگ بنفش به آبی نزدیک‌تر است و ارغوانی به قرمز. و یاسی از ترکیب سفید با هرکدام از این دو رنگ ایجاد می‌شود. یاسی رنگی با وقار و البته شاد است.

به عنوان رنگ مکمل یاسی از خاکی و طوسی می‌توان نام برد اما در کل همراه کردن رنگ‌های روشن (حتی سفید) با یاسی می‌تواند فضایی دلپذیر و آرام را ایجاد کند.

رنگ یاسی برای اتاق

رنگ یاسی برای اتاق

 

قهوه‌ای
قهوه‌ای یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین رنگ‌ها در خانه است. شاید تا به حال دیواری را به این رنگ نزده باشید اما حتما وسیله‌ای به رنگ قهوه‌ای در خانه‌تان یافت می‌شود.

قهوه‌ای رنگ طبیعت است که مانند طبیعت طیف بزرگی از رنگ‌ها را در خود دارد. این رنگ از ترکیب قرمز، نارنجی و مشکی پدید آمده و به نسبت تغییر هرکدام از این رنگ‌ها وارد دسته‌ی متفاوتی از قهوه‌ای ها می‌شود.

هرکدام از این دسته‌ رنگ‌ها حس‌ و حال خاص و متفاوتی را ایجاد می‌کنند. اما در کل رنگ قهوه‌ای قدرت، گرما، ثبات و تکامل را القا می‌کند. قهوه‌ای رنگ رویش، انرژی و سرشار از زندگی‌ست پس برای اقلا یکی از دیوارهای نشیمن بسیار مناسب است.

رنگ قهوره ای برای اتاق

رنگ قهوره ای برای اتاق

 

نارنجی روشن
نارنجی در کل یک رنگ بسیار گرم است زیرا از ترکیب قرمز و زرد ایجاد شده‌است. این رنگ نماد شادی و زندگی‌ست. نارنجی درخشندگی و تابندگی خاصی دارد و خلاقیت، ابتکار و بلندپروازی انسان را برمی‌انگیزد.

رنگ‌های مکمل برای نارنجی روشن ، زرد و سبز را می‌توان نام برد و البته قهوه‌ای تیره.

نارنجی روشن برای اتاق

نارنجی روشن برای اتاق

 

 

طراحی و اجرای سقف کشسان سقف کششی باریسول