سقف کششی ساروس

تقاوت سقف باریسول چندلایه و مسطح

سقف کشسان باریسول به دو شکل کلی قابل اجرا هستند. فرم اول مسطح و یک دست است که بدون هر گونه فرم نامسطح حجمی و بدون ایجاد عمق در سقف اجرا می­شود. این گونه سقف­های برای فضاهای رسمی و بزرگ صنعتی یا ورزشی بیشتر مناسب هستند. سقف باریسول نامسطح یا سه بعدی نور اتاق را به قسمت های مختلف تفکیک می کند که باعث افزایش عمق و بزرگتر شدن فضای کاری خواهد شد. روشهای مختلفی برای اجراهای نامسط باریسول وجود دارد. استفاده از عناصر مات و براق، استفاده از عناصری با بافات مضاد. افزایش سطوح پلکانی و غیره.

اهمیت نور در سقف کشسان باریسول نامسطح

بخش قابل توجهی از عمق پذیری  سطح سقف باریسول از نورپردازی حرفه ای آن نشأت می گیرد همچنین فرم سازی حرفه ای سه بعدی به خلاقیت نورپردازی کمک زیادی می­ کند . سقف شما باید متناسب با فعالیت و نه الزاما ابعاد سازه باشد. پس بهتر از این قابلیت ارزشمند در طراحی باریسول استفاده کنید و سقف خودتان را نامسطح و سه بعدی طراحی کنید تا فضای شما با افزایش سطح قابل توجهی به نظر برسد.

برش­های هندسی در طراحی سقف باریسول

یک سقف باریسول سه بعدی وابسته به طراحی هندسی آن است. مطالعه بصری تصاویر سقف های اجرا شده و همچنین طراحی سه بعدی قبل از اجرا کمک زیادی می کند که شما تصویر ذهنی واضحی از سقف مورد نظر خود داشته باشید. پیشنهاد می کنیم اجرای سقف خودتان را به شرکت یا  گروهی بسپارید که تمام مراحل اجرا را با طراحی قوی نرم افزای و سه بعدی از قبل شبیه سازی کنند. تجربه مستقیم بدون طراحی قبلی  ممکن است در ابعاد خاص منجر به نتیجه مد  نظر شما نشود.

اهمیت سقفهای هندی سه بعدی در تفکیک فضا

قبلا در مقالات سایت مفصل به این موضوع اشاره کردیم که سقف کشسان باریسول برای تفکیک فضاهایی که به دلایلی تغییر کاربری داده  می شود از اهمیت فراوانی برخوردار است. بسیاری از تغییر کاربری ها و تفکیک فضاها به روش پارتیشن بندی یا استفاده از جدا کننده های موقت انجام می شود. تفکیک دو یا سه بعدی سقف به کمک باریسول به شما کمک می کند این احساس که فضای تخت واحدی را تفکیک کرده اید کاملا از بین رفته و محیط شما باچیدمان  تخصصی ثابت به نظر برسد.