سقف باریسول چیست

سقف باریسول چیست و چه کاربردی دارد؟

باریسول یک نام تجاری در زمینه تولید سقف­های کشسان یا همان سقفهای کششی است. گاهی دیده و شنیده می­شود که باریسول با به عنوان محصول یا سبکی از سقف­های کاذب معرفی می­کنند که باید گفت نام این برند به دلیل گستره خدمات و پیشتاز بودن برای این سقف­­های کششی از جنس PVC  غیر قابل اشتعال استفاده شده و می­شود.

تاریخچه باریسول

شرکت فرانسوی باریسول در سال 1967 برای اولین بار تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر با نزدیک به 50 سال قدمت یکی از باسابقه­ترین و پایدارترین شرکت­های تولید کننده سقف کاذب در جهان است. بسیاری از فناوری­ های نوآورانه­ای که امروز به نام سقف­های کششی و کشسان شناخته می­شود از ابدعات این شرکت است. اولین ثبت اختراع باریسول در زمینه سقف­های کشسان در سال 1975 صورت گرفت.

چرا نام باریسول اینقدر معروف است؟

نام تجاری باریسول به دلیل سه عامل مهم به شهرت جهانی رسیده است، استفاده از متریال­های جدید و روش­های نصب سبک، ایمن و پیشرفته برای اولین بار در این شرکت انجام و فناوری آن معرفی شد. همزمان با بداع و ثبت اختراع تجاری سازی آن به سرع انجام شده و در کشورهای مختلفی از جمله ژاپن و آمریکا نمایندگی های این شرکت ایجاد و راه­اندازی شد. دلیل دیگری که باریسول را به یک نام بی­مانند در صنعت سقف­های کشسان تبدیل کرده است تداوم کیفیت و نوآوری این شرکت در طی حدود 40 سال است.

آیا باریسول تنها شرکت تولید کنند سقف کشسان است؟

خیر، در حال حاضر شرکت­های زیادی در راستای این فناوری اقدام به تولید تجهیزات و نصب و سقفهای این شرکت­های می­کنند. سقف­های ابداعی شرکت باریسول توسط ریلهایی تنها به محیط و دیواره­های متصل می­شوند به همین جهت شرکت­های زیادی در جهان اقدام به توسعه این سبک از سقف کاذب کردند.