سقف کشسان باریسول

آیا سقف کشسان باریسول فقط مناسب ساختمان های نوساز است؟

سقف های کاذب جدید که به سقف کشسان، باریسول و سقف کششی معروف هستند این قابلیت برجسته را دارند که بدون نیاز به تغییر ساختاری، تعمیرات در هر سازه ای نصب شود بنابر این اصلا نیازی نیست که ساختمان شما نوساز بوده  یا طراحی خاصی پیش نیاز آن باشد، استقبال ساختمان ها و سازه های نو از فناوری های جدید مثل سقف کششی بیشتر است که این کاملا امری طبیعی است، همین طور که ساختمان های نوساز آسانسور و سنگ و لامپ جدیدتری هم دارند اما دلیل بر این نیست که باریسول الزما باید در ساختمان نوساز نصب شود. اتفاقا چون سقف های باریسول کشسان قابلیت نصب مجدد داشته و به نسبت سایر تغییرات ظاهری ساختمانی بهینه‌تر بوده و توجیه اقتصادی بیشتری هم دارند.

آیا برای نصب سقف کششی الزاما نیاز است که ساختمان بازسازی شده باشد؟

سقف های کشسان دو مزیت برجسته دارند. اول این که هیچ پیش نیاز یا زیرساخت خاصی نیاز ندارند. روی هر فضایی قابل نصب هستند و هیچ تفاوتی ندارد که ساختمان چه مدت عمر داشته باشد. نکته دوم و مهم این که هیچ گونه آلایندگی محیطی و فیزیکی در زمان نصب ایجاد نمی کنند. به آسانی و در نهایت تمیزی نصب می‌شوند، بدون این که نیاز باشد فضای شما به یک کارگاه ساختمانی تبدیل شود. پس هیچ نیازی نیست که سقف باریسول در یک ساختمان در حال بازسازی نصب گردد. علت این که این سقف ها هم زمان با بازسازی ساختمان نصب می شود را می توان این گونه توضیح داد که اکثر مردم بعد از بازسازی منزل یا ساختمان خود رغبت بیشتری برای عوض کردن پرده ها و مبل و فرش دارند.این یک موضوع کاملا روانی و احساسی است، نه فنی.

آیا سقف های کششی یا باریسول برای ساختمان های قدیمی با نقشه های سنتی هم قابل نصب است؟

سقف کششی تنها سقف کاذبی است که می تواند در مقابل هر نوع پیچیدگی انعطاف نشان داده بدون این که نیاز باشد تغییرات فیزیکی خاص در سقف یا دیوار آن انجام گردد. اگر شما دارای یک ساختمان قدیمی با سقف هلالی یا گنبدی یا نیم قوس هستید سقف کششی همان طور که از نامش شنیده می‌شود با انعطاف پذیری بسیار می تواند تکمیل کننده اصالت و صلابت ساختمان شما باشد. یکی از مهمترین ویژگی های سقف های باریسول پوشاندن آسان و زیبا کردن ساختمان هایی است که به دلایلی امکان بازسازی یا پنهان کردن بخش های فرسوده آن وجود ندارد. سقف کششی بسیار سبک است و به هیچ عنوان موجب افزیش بار یا وزن سازه نخواهد شد.

سقف کششی  برای فضاهای خاص مثل ساختمان مذهبی و ملی هم می تواند کاربرد داشته باشد؟

یک مزیت قابل توجه سقفهای کشسان باریسول امکان چاب تصویر و طرح دلخواه، همین طور نورپردازی خاص است. معمولا هیچ فضای خاصی را نمی توانید در معماری سنتی، ملی و مذهبی پیدا کنید که نور نقش تعیین کننده ای در هویت بخشیدن به آن نداشته باشد. باریسول با قابلیت عبور نور در سطوح و طیف های مختلف می تواند به خوبی این هویت را تکمیل کند، علاوه بر این که چاپ تصویر یا طرح به صورت ترکیبی یا تلفیقی می تواند جلوه معماری ایرانی مذهبی را چندین برابر بیشتر کند.