سقف کشسان باریسول

انواع طراحی با نقوش تکرار شونده در سقفهای کششی باریسول

طرح بافت یا texture deisgn تنها نام یکی از انواع طرحهای قابل چاپ برای سقف کشسان یا دیوارپوشهای باریسول است. این طرح ها که برگرفته از نقوش سنتی و مدرن تکرار شده است است این قابلیت را دارد که با الهام از نقوش و بافت های طبیعت مثل طرح سنگ، طرح چوب، طرح پوسته درختان و غیر زینت بخش فضای مسکونی شما باشد. با توج به بافت های تکرار شونده زیبا و فوق العاده ای که در طراحی های شرقی وجود دارد سقف کششی با این سبک و طرح می تواند زیبایی خاصی به فضای شما ببخشد.

نقوش تکرار شونده را می توانید در همه جای طبیعت ببنید. تفاوت زیادی بین نقوش تکرارشونده و بافت وجود دارد. نقوش تکرار شونده بدن یوزپلنگ ایرانی، گور خر، طاوس و سایر حیوانات با بافتهای نرم تری مثل بافت ماسه، سنگ، پوسته درخت تفاوت دارد. معمولا نقوش تکرار شونده ای که برای چاپ در سقف کشسان در نظر گرفته می شود یا مستقیم از طبیعت گرفته می شود یا از اشکال الهام گرفته شده از طبیعت است . اوج این نقوش الهام گرفته  شده از طبییعت را می توانید در کاشیکاری و فرش ایرانی ببنید. کافیست به این ایده ها توجه داشته باشید.

طرح نقوش هندسی برای سقف کشسان باریسول

نقوش هندسی معمولا در تمامی سبک های هنری وجود دارد. هم در هنر مدرن و هم در هنر سنتی ملل مختلف با تناسب فرهنگ و ریشه های تاریخی آن. معماری ایرانی و معماری اسلامی نیز مانند هنر کلاسیک از این نقشها زیاد دارد. هر کدام از این نقش های به کمک خلافیت و ذوق یک طراح چیدمان داخلی می تواند الهام بخش فضای داخلی شما باشد. نقوش هندسی قابلیت ست شدن با المان های ثابت محیطی در طراحی نیز وجود دارد. هر سازه و ساختمان دارای هندسه خاص خود است. برای هر هندسه ای هم طرح تکرار شونده وجود دارد خواه مستطیل باشد، مربع، بیضی یا دایره. این تلفقیق و هماهنگی هارموی خاصی به فضای شما خواهد داد.

طرح های برگرفته و تغییر یافته فرش ایرانی برای سقف کششی

طرح های تغییر شکل یافته یا مستقیم فرش ایرانی می تواند یکی دیگر از نقوش قرینه شده برای چاپ در سقف کشسان بارسول باشد. وقتی دقیق و با ذوق هنری نگاه کنید خواهید دید که سقف کشسان باریسول تنها نقش آسمان یا آب نیست. انواع بافت های طبیعی و غیر طبیعی هنری، ساده و پیچیده اسلیمی و ختایی می تواند الهام بخش سقف و دیوارپوش بارسول شما باشد. با کارشناسان شرکت کشسان پوشش آژینه تماس بگیرید تا شما را در این خصوص راهنمایی کنند.