سقف کشسان

انواع سقف کشسان باریسول

روش های اجرایی سقف کشسان مهم ترین دلیل دسته بندی این نوع از سقف برای ساختمان یا شرایط مختلفی است. پس وقتی در مورد انواع سقف کشسان حرف می زنیم بهتر است نگاهی روشن و واضح به انواع روش های اجرایی سقف کشسان داشته باشیم. نگاه از این منظر باعث خواهد شد بتوان بهترین انتخاب را از میان انواع رویکردها یا سقف های کشسان داشته باشید.

سقف کشسان قابل چاپ یا چاپی

یکی از انواع متداول سقف کشسان است که معمولا کارکرد آن برگرفته از نوع اجرای آن است. پوشش این نوع سقف حداکثر 50درصد شفافیت عبور نور دارد که با چاپ طرح  یا رنگ تیره می تواند به میزان کمتری از عبور نور هم برسد. محدودیتی به لحاظ نوع طرح  و رنگ برای این نوع از سقف وجود نداشته و می تواند یکی از انواع طرح آسمان، طبیعیت و یا .. را  با بالاترین کیفیت روی آن چاپ کرد. سقف های کاذب از نوع کششی چاپی خود انواع مختلف دارد. بالاترین وضوح قابل ممکن در چاپ بر روی پارچه، ثبات رنگ بسیار بالا و از همه مهمتر شرایط پایداری فرم و سطح از مهمترین ویژگی­های سقف های کشسان قابل چاپ است. تنظیم نور و رنگ و همین طور سفارشی سازی کامل طرح، تلفیق گرافیک محیطی با تزئینات داخلی ساختمان ویژگی برجسته دیگر برای سقف های کشسان است.

سقف های کشسان نیمه مات یا نیمه شفاف

این نوع از سقف کششی معمولا تک رنگ، بدون چاپ و معمولا با فیلتر یکسان در سقف متصل می شود. در محیط های اداری، صنعتی و حتا مسکونی که طیفی از نور مینمال  را با هر طراحی ارائه می کند. سادگی حرفه ای که د این سبک از طراحی به کار رفته باعث شده این نوع طراحی طرفداران زیادی پیدا کند. شبیه سازی نور طبیعی در زمان های مختلف از اصلی ترین اهداف نور پردازی نیمه شفاف یا نیمه مات است. می توانیم با هر نوع نور پردازی از انواع متریال ساده باریسول را به کار برد. معمولا از باریسول کاملا سفید با حدود 50درصد شفافیت برای این سبک استفاده شده و در صورتی که به تغییر یا ترکیب رنگ نیاز باشد این کار به کمک نورپردازی انجام می شود. امکان عبور نور طبیعی پوشش های مات و براق کشسان را قادر می سازد که به آسانی بتوان از ترکیب نورپردازی طبیعی در یک سقف استفاده کرد مشروط بر این که سازه امکان عبور نور طبیعی را از محل نصب سقف کشسان امکان پذیر کند.

سقف کشسان مات و براق

سقف های کشسان به دو دسته کلی مات و براق تقسیم می شوند. پوشش های کاذب از نوع کشسان برای انواع سقف ها در مساحت های مختلف کاربرد دارد. یک سقف دو سه متری در آشپزخانه یا مغازه ای کوچک تا سقف سالن یک رستوران یا محوطه ای با طول عرضی برابر با یک استخر یا سالن ورزشی می تواند توسط سقف کشسان باریسول پوشش داده شود. گاهی نیاز هست که فضاهای کوچک بزرگ و عریض دیده شود و فضاهای خیلی بزرگ به بخش های کوچک بصری تقسیم شود. نوع پوشش باریسول مات و براق این خاصیت را دارد که از پوشش ها براق با انعکاس بالا استفاده کنید یا از پوشش های مات که حداقل بازتاب نور را دارد. نتوع بافت و نوع جنس در بیش از 200 طیف رنگ باعث می شود بتوان با هر نوع طراحی و فضاسازی پوشش مناسب وجود داشته باشد.

پوشش های مخصوص دیوار و حجمی

پوشش های کششی باریسول یا اجراهای سقف کشسان محدود به سطوح مسطح و سقف نیست. می توان اکثر متریال ها استاندار کشسان را برای پوششهای حجمی هم به کار برد. پوششهای حجمی و آزاد می تواند بر حسب طرحی به روی سطوح سه بعدی یا دو بعدی نصب شده یا خود پوشش کسان به صور آزاد بار طرح از قبل تعیین شده به عنوان بخشی از چیدمان در نظر گرفته شود.

دیوار پوش های باریسول تفاوت ساختاری و اجرایی با سایر انواع کشسان ندارد. دیوار می تواند همانند سقف محل عبور نور طبیعی، مصنوعی یا ترکیبی از هر دو باشد. پوشش کششی می تواند اینجا روی دیوار باشد، از همین رو از این پس به نام دیوار کشسان شناخته و نامیده می شود. باریسول در عین حال که پشش سبک و ایمنی است از پایداری نسبتا بالایی برخوردار است. به همی دلیل بسیار از طراحان چیدمان ترجیج می دهند از متریال سقف کشسان بدون نسب مسطح بر روی دیوار به عنوان تزئینات داخلی استفاده کنند.