ناگفته های از ویژگی ها منحصر بفرد باریسول در صنعت چیدمان

باریسول باعث شده است که هنر چیدمان از مبل و صندلی و فرش و کابینت به سقف و دیوارها انتقال یابد. قبلا صرفا تزئیناتی روی سقف انجام می­شد که تاثیر مستقیمی روی چیدمان و عناصر محیطی نداشت، اما امروز سقف بخشی از چیدمان شماست، هدفی را بواسطه رنگ نور، صدا و کارایی های دیگر می توان با آن دنبال کرد.

سقف بارسول کشسان با استفاده از پوشش های پی وی سی مخصوص که به اختصار MSC هم نامیده می شود برای سقف ها و دیوارها کاربرد دارد.  باریسول امروزه در نزد طراحان و معماران بعنوان یک محصول دوست داشتنی و منحصر بفرد کاربرد وسیعی پیدا کرده است و همواره به پیچیده ترین  و زیباترین تخیلات ذهنی طراحان داخلی جامه عمل پوشانده به شکلی که وسعت این خدمات منجر به افزایش دامنه خدمات طراحان شده است.

سقف کشسان بارسول در انواع مختلف معمولا  ضخامتی در حدود 0.05 تا 0.1 میلیمتر و بیشتر دارد و  دارای بیش از 150 رنگ با در انواع  پوششهای براق ، مات ، شفاف و بافت؛ جیر مخمل است که درکمترین زمان ممکن نصب قابل نصب است یعنی در  یک روز می توان بیش از 300 متر مربع سقف کششی باریسول نصب کرد .

فناوری باریسول می تواند تا وزن 200 کیلوگرم بار را تحمل کند در صورتی که خود باریسول در هر متر مربع تنها 180 گرم وزن دارد! این قابلیت باعث می شود علاوه بر انعطاف پذیر بالا به آسانی ضربات محیطی را خصوصا در دیوار پوشهای باریسو تحمل کند.

خاصیت ترنس ولسد در سقف های کشسان قابلیت فیلتر نورهای طبیعی و مصنوعی را دارد، این فناوری امکان انواع نورپردازی های هنری و خاص را به طراحان چیدمان می دهد. فضاهای هنری مثل صحنه تاثیر، سینما و سالن های همایش  از این قابلیت جذاب باریسول استقبال زیادی کردند.