سقف کشسان

ویژگی‌های مهم سقف‌های کشسان که باید به آن توجه داشته باشید

موارد استفاده شده در سقف کشسان به عنوان یکی از شناخته شده­ترین انواع سقف کاذب عبارت است از انواع پوششهای pvc که در واقع نوعی پارچه مصنوعی انعطاف‌پذیر است. این پارچه ها می‌تواند به عنوان دیوار پوش یا پوشش‌های خاص ‌‌‌حجمی نیز استفاده شود. طبیعتا وقتی از مواد اولیه کشسان در دیوار استفاد شود به آن دیوارپوش کشسان گفته می‌شود.  پارچه‌‌های مخصوص کشسان از 95 درصد پی‌وی‌‌سی و 5 درصد پلاستیک تهیه شده است و تحت هر شرایطی چه در سقف استفاده شود چه در دیوار قابل شستشو تعویض است. عنصر دیگری که در استفاده از سقف کشسان اهمیت زیادی دارد ریل‌های نگهدارنده این نوع از سقف است. این ریل‌ها از انعطاف‌پذیری بالایی در خمیدگی‌‌های فضای داخلی و  سازه‌ها دارد.

بازی نور در سقف‌های کششی

امکان عبور نور از انواع پارچه‌های کشان را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های این نوع از پوشش قرار دارد. پارچه‌های مورد استفاده در سقفهای کشسان انواع مختلفی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به پارچه‌های لاکر (براق یا آینه ای) مات، ساتن، برلیان، پرلاموتر و شفاف  اشاره کرد. پارچه لاکر(آینه ای یا براق) یکی از پرطرفدارترین انواع پارچه‌های کشسان است که با انعکاس نور محیط همانند آینه بازتاب خاصی از محیط خواهد داشت .تمام انواع پارچه کشسان قابلیت عبور نور را به نسبت بافت، رنگ و طرح دارا می‌باشد.

تنوعی به وسعت طبیعت در سقف‌های کشسان

امکان چاپ تصویر شفاف و مات ویژگی‌ برحسته دیگری سقفهای کشسان است. تقریبا تمام تصاویر بکر طبعیت، تصاویر انتزاعی و فانتزی قابل چاپ به صورت مات و برق با درصد شفافیت‌های مختلف قابل اجراست. آسمان مجازی، اکواریوم در سقف و موارد از این دست که در برخی از تبلیغات کشسان مشاهده می‌کنید از همین قابلیت (چاپ تصویر و نورپردازی) سقف‌های کشسان بهره می‌برد. ترکیب یک تصویر مناسب با نورپردازی حرفه‌فضای رویاگونه‌ای برای شما خلق خواهد کرد. علاوه بر نور و طرح عناصر دیگری هم در زیباکردن سقف‌های کشسان وجود دارد که در مطالب بعدی به آن خواهیم پردخت.