سقفهای کشسان

ایمنی و امنیت در سقفهای کشسان باریسول و ساروس

سقف­های کششی بالاترین ایمنی سقفهای دوبل در کل تاریخ چیدمان و تغییر فضای داخلی در اختیار دارد. وقتی از مصالح ساختمانی صحبت می­شود ایمنی و شاخص­های آن در اولویت اول به نسبت سایر گزینه­­ها مثل قیمت و زیبایی قرار می­گیرد. در این مطلب به بررسی مهم­ترین شاخص­های امینی در سقف­های کشسان، که به باریسول یا ساروس نیز شناخته می­شود خواهیم پرداخت.

ایمنی سقفهای کشسان در هنگام سقوط سقف

نیاز است که سقفهای کشسان را به جهت وزن و نحوه نصب بررسی کنیم. اولین گزینه در هر گونه تزئینات و تجهیزات نصبی، افزودنی ساختمان وزن آن هنگام سقوط است. بین وزن و میزان آسیب ایجاد شده در هنگام سقوط ارتباط مستقیم وجود دارد اما این بدان معنی نیست که هر چیز سنگین قرار است سقوط کند. سقفهای کشسان در هر متر مربع تنها نیم کیلوگرم وزن دارد که در مقایسه با سبک­ترین نوع کناف که حداقل 15 کلیوگرم در متر مربع وزن دارد قابل قیاس نیست.

 از سوی دیگر سقفهای کششی در وسط معمولا شامل هیچ نوع اتصالات و نگهدارنده نیست. بنانبراین در شدید­ترین حوادث مثل زلزله، انفجار یا سقوط در اثر تخریب می­تواید تصور کنید که یک پارچه نازک از سقف سقوط خواهد کرد. در وسط سقف­های کشسان هیچ­گونه اتصالاتی وجود ندارد، به همین دلیل است که به عنوان سبک­ترین سازه­های قابل نصب در سقف شناخته می­شود. اساس اجرای این سقفها مبتی بر کشش از طرفن بر اساس انبساط و انقباض است.

سقف­های کشسان در هنگام آتش سوزی

سقفهای کشسان از 95 درصد pvc غیر قابل اشتعال و 5 درصد پلاستیک ساخته می­شوند. در شدیدترین حرارت ایجاد شده توسط آتش یا هر منبع دیگر علاوه بر بالاترین استقامت قرار دارد. سقفهای کشسان می­تواند تا 75 درجه حرارت را به آسانی تحمل کند و در بدترین شرایط تنها منبسط شده یا به اصطلاح جمع می­شود بدون این اینکه ذوب شده و چکه کند.اکثر تاسیسات روشنایی حرارت تولید می­کند به همین دلل در مقابل حرارت مقاومت خوبی دارد.

سقف­های کشسان و تجیهزات پوششی و روشنایی

معمولا تاسیسات روشنای در پشت سقفهای کشسان چاپی قرار می­گیرد اما در مواردی هم که نیاز است تاسیسات روشنایی بر روی سقف ساروس یا باریسول نصب شود این سقفها می­توند در هر متر مربع وزنی در حدود 200 کیلوگرم وزن را به خوبی تحمل کند این مقیاس قبل از این فقط در مورد مصاحل سنتی مثل آهن، سنگ و سیمان وجود دارشت که به احتساب وزن خود سازه اصلی بسیار ناامین خواهد بود.سقف­های کشسان می­توند هر گوته تاسیسات سقفی یا دیواری را به آسانی پوشش دهد بدون این که به وزن تاسیسات اصلی چیز اضافه کند