کشسان ساروس خالق آسمان و طبیعت مجازی در صنعت دکوراسیون

قبلا از خلق آسمان مجازی یا تصاویر طبیعت مجازی گفته می شد که سقف دکوراسیون فراموش شده است. معمولا به سقف نگاهی که برگرفته از هنر چیدمان باشد وجود نداشت و طراحان داخلی سقف را از عناصر تاثیرگذار در چیدمان داخلی قلمداد نمی کردند. باریسول به کلی قواعد صنعت چیدمان را تغییر داد است. اکنون طراحی سقف نه تنها بخشی از صنعت چیدمان است، الهام بخش طبیعت خاص در منزل و ساختمان محل حضور شما خواهد بود.

آسمان مجازی در سقف کشسان ساروس

آسمان مجازی اوج هنر کشسان ساروس در صنعت چیدمان است. نشستن زیر درختان گرمسیری در یک ساحل با آسمان آبی آن هم در منزل و در آپارتمان مسکونی یا سالن دستاورد ارزشمندی است که سقف باریسول کشسان در اختیار صنعتگران و هنرمندان دکوراتور قرار داده است. آسمان مجازی در سقف های کاذب بیشترین طرفدار و علاقه مند را  دارد اما به تصویر کشیدن طبیعت تنها منوط و محدود به آسمان نیست. سقف های باریسول با تصاویری مثل مرجان های ته دریا، درختان بلند، اکواریوم، بافت طرح های طبیعت مثل بافت سنگ و غیر نیز اجرا می شود.

مهم ترین دلایلی که باعث شده است کشسان ساروس به عنوان مهمترین سازه به تصویر کشیدن طبیعت در چیدمان سقف و دیوارها به کار گرفته شود امکان استفاده از نورپردازی غیر متمرکز و شفاف در پشت سقف کششی از این نوع است. نور غیر متمرکز با به صورت یکدست در کل سقف یا دیوار منتشر می گردد که باعث می شود احساس نور طبیعی فصل های مطلوب بهاری و پایئزی به افراد منتقل گردد.

نورپردازی سقف های کششی ساروس به دلیل استفاده از فناوری های کاملا جدید بدون تولید گرما و با حداقل مصرف انرژی همراه است. تمام تاسیسات، لامپ و سیم کشی به آسانی در پشت سقف قابل پنهان شدن است. در صورتی که در سایر سقف های قدیمی این فرایند سخت و پرهزینه است. اگر علاقه مند هستید طبیعت را به داخل و سقف سازه خود بکشید، پیشنهاد می کنیم با به کارگیری یکی از این ایده ها به سراغ سوژه هایی بکر از طبیعت ایران بروید.

طبیعت بی جان در اجرای سقف کششی

معماری، نقاشی های کلاسیک و طرح های انتزاعی سوژه های دیگری هستند که برای اجرا در پوشش های  کشسان ساروس مناسب است. این طرح ها اگر چه در سقف به خوبی قابل اجراست برای دیوارها نیز استفاده می شود. معماری ایرانی سرشار از طرحهای زیبا و خاص است. خصوص کاشکاری و تزئینات سقفی معماری ایرانی به دلیل دقت و پیچیدگی های خاص اجرایی توجیه اقتصادی برای همه ساختمان ها و سازه ها را ندارد. از همین رو  قابلیت چاپ سقف های کشسان باعث می گردد بتوان هر یک از این طرح ها را به آسانی و با کیفیت بالا اجرا کرد.

طراحی سقف و دیوارها بخشی از هنر چیدمان است تا معماری. وقتی از معماری ساختمان صحبت می کنیم یعنی سازه هایی که معمولا ثابت هستند و کمتر قابل انتقال یا تغییر در کوتاه مدت است اما وقتی از چیدمان صحبت می کنیم یعنی سازه هایی که مثل مبل و فرش و گلدان به آسانی قابل تغییر و حتا انتقال به محل دیگری است. انواع سقف های کششی مثل باریسول، ساروس  و.. امروز علاوه بر این که استحکام و پایداری سازه های معماری را دراند همانند متریال های چیدمان قابل جابجایی و تغییرند.