باریسول

کاربرد سقف کشسان برای محیط های پزشکی و سلامت

باریسول محبوبیت زیادی در بین جامعه پزشکی پیدا کرده است که نشان می دهد سقف های کشسان ساروس تا چه حد می تواند نیازهای حوزهای تخصصی را مرتفع سازد. اصلی ترین محبوبیت این نوع سقف – برای جامعه پزشکی – را می تواند در این موارد جستجو کرد. باریسول به دلیل نوع پوشش پی وی سی کمترین میزان جذب گرد و غبار و آلاینگی های محیطی را دارد. به همین دلیل کمک فراوان به رعایت اصول بهداشتی در محیط های پزشکی می کند.

کشسان به آسانی قابل شستشو حتا با مواد ضدعفونی کننده است. این مزیت نه فقط برای محیطهای پزشکی برای هر جای دیگری مورد توجه و قابل استفاده است. بسیاری از  فضاهای پزشکی مثل دندانپزشکی ها یا سالن های انتظار بیمارستانی خود به خود نوعی استرس را به افراد حاضر در آن فضا منتقل می کند. به همین دلیل استفاده از رنگ بندی های متنوع، تصاویر زیبای طبیعی و شاد که در دراز مدت بتواند در محیط بدون تغییر فرم و رنگ باقی بماند اهمیت زیادی دارد. قابلیت چاپ تصاویر با کیفیت بالا دلیل دیگر این موضوع است.

قابلیت و خواص نور پردازی که می توان با سقف های کشسان اجرا کرد برای محیطهایی پزشکی که همواره نیاز به دقت و تمرکز بالایی است،  اهمیت زیادی دارد. کشسان می تواند به آسانی منبع نور را پنهان کرده و نور یکدست مات در محیط ایجاد کند. جلوگیری از انعکاس نور و همچنین حذف نورهای مزاحم در باریسول به خوبی قابل انجام است. مزیتی که در سایر انواع سقف قابل پیاده سازی نیست.

خاصیت اگوستیک کشسان مزیت دیگری است که باعث می شود در سالن ها بزرگ از انعکاس صدای محیط جلوگیری شده و همچنین صدای های مزاحم محیط به آسانی جذب و حذف شود. این قابلیت کمک زیادی به حفظ آرامش محیط می کند.