نصب سریع، تمیز و آسان

به دلیل وزن سبک نصب آن سریع، تمیز و آسان است و عملیات مونتاژ و نصب در چند ساعت صورت می گیرد. آماده سازی کار بسیار ساده بوده و بدون نیاز به برداشتن، تخریب و یاحذف چیزی به سرعت نصب می شود و محل نصب فورا قابل استفاده می باشد. محل کار خشک بوده، اثری از بو و گرد و خاک نیست و نیازی به زمان دهی برای خشک شدن نیست. تا حدود ۸۰ متر مربع سقف بصورت یکپارچه قابل نصب است. خدمات را می توان بدون نیاز به پرداخت و یا رنگ آمیزی دوباره اضافه کرد.

وزن سبک

سقف های کششی در ضربات ناگهانی انعطاف پذیر هستند. در ساختار سقف های کاذب کششی مطابق با استاندار اروپا فلزات سنگین به کار نرفته است. از لحاظ فیزیکی سبک و مقاوم بوده و فشار را کاهش می دهد. میزان فشار هوا در بالا و پایین سقف کششی برای ایجاد پایداری، یکسان است.

بهداشتی و قابل شستشو

سقف های کششی ضد چربی و گرد وغبار می باشد. این قابلیت سقف استفاده از آن را در آشپزخانه ها و محیطهای صنعتی میسر می سازد. سقفهای کششی برحسب نوع بافت با مواد مخصوص یا بدون مواد شوینده قابل شستشو می باشد. این سقفها آنتی باکتریال و ضد میکروب است و برای استفاده در صنايع غذايي ، صنایع دارویی، آرایشگاهها، مراکز پزشكي ، بيمارستانها ، آزمايشگاها، دندانپزشکی ها، اتاق های عمل، حمام، استخرهای شنای خصوصی، عمومی، جکوزی ها، مراکز تفریحی- ورزشی ، ورزشگاهها و سرویس بهداشتی مناسب می باشد.

غیر سمی

مواد اولیه سقف های کششی غیر سمی مطابق با استاداردهای بین المللی می باشد

مقاوم در مقابل اشتعال

سقفهای کششی در مقابل اشتعال مقاوم هستند.

صد در صد قابل بازیافت

سقفهای کششی صد در صد قابل بازیافت است.

مقاوم در مقابل اثرات ناشی از آب و رطوبت

مناسب برای محیط های نمناک

سقفهای کششی به مایعات و محیطهای حساس نبوده و برای این محیطها مناسب است. به دلیل خاصیت ضد رطوبت و بخار برای مکانهای مرطوب مانند استخرها، حمام و غیر ه مناسب می باشد.

ضد آب و مقاوم در مواقع نشت آب

سقفهای کششی ضد آب است و در مواقع نشت آب مقاوم می باشد

پوسته پوسته نمی شود

مانند دیگر سقف ها پوسته پوسته نمی شود و خطر ترک خوردن ندارد و نیازی به نقاشی نداشته و نگهداری کمی لازم دارد.

قابل باز شدن و نصب و انتقال به مکان های دیگر به دفعات

نصب و برداشتن کار بسیار ساده است و نیازی به تخریب ندارد. و به دلیل وزن سبک نقل و انتقال به سهولت انجام می گردد

معایب سقف زیرین مانند ترکها، کانال ها و کابلها را می پوشاند

انعطاف پذیری تنوع رنگ، بافت، طرح و تصویر: سقف های کششی دارای طرح ها و رنگ های گوناگون مطابق با کاربردهای مختلف ساختمانی و زیبایی محیط است و امکان انتخاب رنگ و کیفیت نصبی استثنایی را می دهد. دارای بیش از یکصد رنگ در جنس های متفاوت مات، براق، شفاف، جیر، متالیک ....سقف های کششی قابلیت چاپ پذیری هر نوع آرم، طرح و تصویر را دارد. سقفهای کششی با تمام انواع معماری قابل وفق است. سقف های کششی دارای قابلیت خود به خود به شکل کششی اولیه است. به دلیل انعطاف پذیری و خاصیت شکل پذیری آنها قابل اجرا در اشکال مسطح، منحنی، طاق دار و یا موج دار می باشد. ایجاد سطوح افقی، عمودی و یا شیب دار، ایجاد حجم و افکت نوری (پخش نور، عمق دهی، انعکاسات...) به صورت استادانه امکان پذیر می باشد. به دلیل کشش به دلخواه برای سطوح ناهموار مناسب است.

دوام، کارآیی و طول عمر بالا

سقف های کشششی شکل و رنگ خود را در طول زمان حفظ می کند و طول عمر بالایی دارد.

قابلیت تلفیق با اتصال نورپردازی و لوازم جانبی دیگر

سقف های کششی قابلیت تلفیق با اتصال های مختلف از جمله: لامپها، نورافکن ها، هالوژن ها، دریچه های هوا، بلندگوها و کلیه لوازم جانبی را به طور امن دارند.

مقاوم در مقابل تغییرات دمایی

سقفهای کششی در برابر دمای ۸۵+ تا ۱۵- درجه سانتیگراد مقاوم می باشد. بنابر این در تغییرات دمایی متفاوت شکل خود را حفظ می کنند.

مناسب برای نصب در هر مکانی

تكنولوژي سقف هاي كششي به گونه اي است كه هرگونه نوآوري در تکنیک، طرح، رنگ و شكل را بر اساس كاربردهاي متفاوت امكان پذير مي سازد و بنابر این کاربرد این سقفها عملا نا محدود است. به همین دلیل سقف های کششی در هر مکانی قابل نصب است از جمله: مراکز عمومی و مکان های خصوصی. کاربردهای تجاری و غیر تجاری، دفاتر، هتل ها، استخرها، سرویس های بهداشتی، مکانهای بهداشتی، داروخانه ها، سالن های آرایش، رستوران ها، بوتیک ها، پاساژها، سالن های آمفی تئاتر، سالنهای ورزشی.....همچنین به دلیل خاصیت صداگیری قابل استفاده در نمایشگاههای اتومبیل، آمفی تئاترها و غیره می باشد.

قابلیت بازتاب و انعکاس نور

سقف های کششی قابلیت بازتاب، نورپردازی و انعکاس نور را به اشکال و صور بسیار زیبا دارا می باشند. قابلیت عبور نور از سقف های مدرن سقف ایجاد فضاهای چشم نواز را چه با استفاده از روشنایی روز مانند گنبدها، و چه با استفاده از دیگر منابع نور که اثر آنها قابل کنترل باشد، ممکن می سازد. از اتاق عمل گرفته تا محیط یک رستوران را می توان نور پردازی کرد. نور پس زمینه تمامی سقفهای کششی چه سفید باشند و چه رنگی با دیوارها و سقف ها و دیگر حجم ها یکپارچه می باشد و با سقفهای سفالی، منابع نوری معین و سیستم های کنترلی سازگار می باشند. با استفاده از آخرین تکنولوژی روشنایی در فیبر نوری قابلیت ایجاد تاثیرات روشنایی ستاره های درخشان و برجسته ای در هر مکانی چه در اماکن خانگی و یا اماکن تجاری از قبیل رستوران ها، هتل ها، تریاها، آمفی تئاترها، مراکز خرید، استخرها و سرویس های بهداشتی امکان پذیر می باشد. همچنین سقفهای کششی از نوع ترنس لوسید قابلیت انتقال نور را در صد بالایی دارد.

ایجاد سطح و محیطی زیبا

سقف های کششی به دلیل ایجاد سطحی فوق العاده و محیطی زیبا در انسان ایجاد حس توازن و هماهنگی می کند که باعث آرامش و آسایش می شود.

سقف های کششی آکوستیک و صداگیر هستند

میزان سر و صدای محیط، چه در محل کار و چه در محل استراحت، عاملی بسیار مهم می باشد: انعکاس صدا باعث ایجاد خستگی شده، از مکالمه راحت جلوگیری می کند و موقع گوش کردن به موسیقی کیفیت آن را کاهش می دهد. سیستم عایق صوت  سقف با کمک سه پارامتر مختلف خصوصیت صوتی یک مکان را بهبود می بخشد: تراکم سوراخها در سقف کششی، انتخاب ماده مورد استفاده برای عایق بندی و ضخامت آن. لازم به ذکر است که سقف های کششی ، حتی بدون روزنه ها هم کیفیت صوتی محیط را بهبود می بخشد. با اندازه گیری صحیح برای اجرائ برای تمام سقف های کششی ,جذب صداهای اطراف افزایش می یابد. تعداد و اندازه روزنه ها بر اساس خصوصیات هر مکان و مورد استفاده آن انتخاب می شوند. با توجه به ویژگی منحصر به فرد سقف های کششی به لحاظ خاصیت اکوستیکی و صداگیری این سقفها خصوصا جهت آمفی تئاترها، پارکینگ های داخلی، نمایشگاههای اتومبیل بسیار مناسب است.

قابلیت تاثیر بر تصور و تجسم فضایی

سقفهای کششی را می توان به گونه ای طراحی و اجرا کرد که فضا را بزرگتر، سه بعدی و غیره نشان دهد که بر تجسم و تصور فضایی که ما در آن قرار داریم تاثیر می گذارد. بنابر این اگر فرضا ما نیاز داشته باشیم که فضای محیطی که سقفهای کششی در آن اجرا شده است بزرگتر به نظر آید با ارائه طرحهای مناسب این قابلیت امکان پذیر می گردد.