سقف کشسان

چرا به سقف کشسان باریسول لقب «کشسان» داده ­اند و به این نام شناخته می­شود؟

کشسان یک اسم خاص نیست، یک صفت است. ویژگی­که به اشیاء انعطاف­ پذیری داده می­شود می­توان داد اما الزاما ممکن است هر شیئی مثل سقف کشسان پذیرنده این صفت خاص نباشند. کشسان صرف نظر از نوع، جنس و فیزیک شئی به خاصیت تغییر شکل با ویژگی برگشت به حالت اولیه گفته می شود. به هیمن دلیل است که  وقتی واژه «کش» را از کسی می­شویم یک ذهنیت یکسان برای همه تداعی می شود. چیزی که پس از تغییر شکل قابلیت حفظ ماهیت خود و بازگشت به حالت اولیه را دارد.

کشسان وقتی به هر واژه دیگری الصاق شود گرفته شده است معنا و مفهومی فراتر از ماهیت یا کارکرد اصلی به آن شیئی می بخشد. مثل لباس کشسان، چرخ کشسان، روکش کشاسان و…  در این بخش به مهم­ترین خصیصه­ های که یک سقف عادی با قابلیت کشسان دارد اشاره می­کنم. طبیعتا اگر صفت یا ویژگی کشسانی را از این نوع سقف حذف کنیم نمی­تواند این خصیصه ­ها درا داشته باشد.

اول: عدم محدودیت در طراحی

سقف­ انواع سقف و دیوارپوشهای خلاقانه شده و چیدمان های زیبایی ایجاد کند. بخش قابل توجهی از این محدودیت به انعطاف پذیری و همچنین فناوری نصب آن بر می گردد.

دوم: قابلیت جابجایی و انتقال

هیچ سقف کاذبی به غیر از کشسان باریسول وجود ندارد که بعد از یک بار طراحی و نصب بدون آسیب دیدگی قابل انتقال به فضای دیگری باشد. سقفهای کشسان باریسول بعداز یک بار نصب قابل جداسازی و انتقال به فضاهایی حتا با ابعاد و چیدمان متفاوت است.

سوم: اماکن شستو، و  غبارگیری آسان

سقفهای کشسان به آسانی قابل شتشو و غبارگیری است. رویه سیقلی و مسطح این نوع از سقف به صورت طبیعی حداقل گرد و غبار را به خود جذب می­کند و با حداقل چسبندگی ممکن می­توانید به آسانی آن را پاک کنید. سقف کشسان کاملا ضد آب است و در هر شرایطی قابل شستشو است.

چهارم: تسطیح نورهای طبیعی و  مصنوعی

قابلیت فیلترسازی و مسطح کردن نور  سقف کشسان باعث می­شود بتوان به آسانی منبع اصلی نور را پنهان کرده یا نور ی منبع را به صورت یکنواخت در کل سقف گسترده کرد. این قابل هم برای نورهای طبیعی ممکن است و هم برای نورهای مصنوعی.

پنجم: عدم محدودیت در زیرساخت

بسیاری از سقف­­های کاذب قدیمی به صورت مسقیم با زیرساخت سقف اصلی در ارتباط است به همین دلیل اهمیت زیادی دارد که زیرسازی سقف اصلی به چه صورت باشد کما این که در برخی موارد هم نیاز هست که سقف اصلی اصلاح شده یا تغییر یابد اما سقف کشسان روی هر زیرساختی نصب می­شود و به خوبی آن را پوشش می­دهد.

ششم:  امکان نصب سریع

سقفهای کشسان در زمانی تقریبا یک دهم سقفهای کاذب سنتی نصب و راه اندازی می شود چرا که بخش قابل توجهی از مصالح و لوازم به کار رفته در آن از قبل تولید شده است. همچنین به حداقل نیروی انسانی برای نصب و راه اندازی نیاز دارد که همین موضوع هزینه ها را به صورت  قابل محسوسی کاهش می دهد.

هفتم: اجرای تمیز بدون تولید ضایعات ساختمانی

فضای ساختمان شما د طول اجرای سقف عاری از هر گونه نخاله های متداول ساختمانی خواهد بود. هیچ نوع مصالحی که ریزگرد یا دارای گرد غبار باشد در طول زمان نصب رو راه اندازی استفاده نمی شود.

هشتم:  ایمن و ضد آتش­سوزی

سقفهای کشسان از مصالح ضد آتش ساخته شده و کاملا ایمن است. حتا در صورت بروز حوادثی مثل آتسوزی و زلزله هرگز موجب گسترش آتش نشده و در صورت سقوط هیچ آسیبی ایجاد نمی کند.

نهم: امکان چاپ تصاویر دلخواه

سقف کشسان می تواند منعکس کننده تصویر زیبایی از آسمان باشد که به آسمان مجازی معروفی است. هر تصویری روی سقفهای کشسان قابل چاپ است. می­توانید دنیای نقاشی های کلاسیک با فانتزی های عاشقانه را به سقف ساختمان خود بکشید

دهم: سبک سازی ساختمان

سقفهای کشسان از سبک­ترین پارچه های pvc ساخته شده است  به همین جهت می­توانید تصور کنید یک پارچه بسیار نازک مقاوم و قابل انعطاف سقف کاذب شما را تشکیل داه است. حداق وزن ممکن را دارد و بیشترین ایمنی را ایجاد می کند.