سقف کشسان

سقفهای کشسان مناسب چه نوع فضاهایی است؟

سقفهای کشسان برای انواع فضاهای مسکونی، تجاری، ورزشی،  پزشکی، فانتزی و مجلل مناسب است. از سقف یک آشپزخانه کوچک شش­ متری تا سقفهای عریض رستوران­ها، سالن­های همایش، هتلها و سالن­های ورزش قابل اجراست. یکی از مهمترین ویژگی­های سقف کشسان قابلیت سفارشی سازی طرح، رنگ و اجرا برای فضاهای مختلف است.

طول عمر سقفهای کشسان چه مدت است؟

طول عمر سقف­های کشسان معمولا بیش از 20 سال است که در اکثر موارد شرکتها تا 10 سال عمر مفید آن را  ضمانت می­کنند. با توجه به پیش­ساز بدون مواد اولیه این نوع سقف که در رده سقفهای تولید شده با فناوری جدید است این مدت عمر مفید بسیار عالی و مقرون به صرفه است.

آیا سقف­های کشسان فقط در سقف قابل نصب و استفاده است!؟

سقف کشسان صرف نظر از نوع فرم و ساخت از هر نوعی که باشد، مسطح، خمیده، منحنی، فرم­دار و.. است قابل اجرا و پیاده­سازی است. این انعطاف‌پذیری تقریبا در هیچ نوع سازه از پیش­ ساخته دیگر وجود ندارد. هر نوع سقفی در هر ابعادی که باشد قابلیت نصب سقف کشسان را دارا می­باشد.

چرا سقفهای کشسان ارزانتر از انواع سقفهای کاذب سنتی است؟

مواد اولیه سقف­های کشسان از pvc های ایمن غیر قابل اشتعال است که تولید صنعتی می­شود. اساس نصب سقف­های کشسان بر پایه نعطاف­پذیری، انقباض و انبساط است. به همین دلیل مواد اولیه مقاوم و سبک در حداقل مورد نیاز استفاده می­شود. همچنین سقف کشسان در کمترین زمان ممکن و با حداقل تعداد نیروی فنی قابل پیاد­ه­سازی است.

یا سقفهای کشسان قابل شستشو هستند؟

بله، رویه یا پارچه پی وی سی سقف­های کشسان قابل جداسازی و شستشو و نظافت است. این قابلیت نیز در سایر سقفهای قابل نصب کچی، شیش ه­ای و کامپوزیت وجود ندارد. در صورتی که سقف کشسان بر روی دیوار اجرا شود بدوند جداسازی نیز قابل نظافت و شستشو است.

سقفهای کشسان چگونه بدون نگهدارنده در وسط نصب می­شوند؟

همانطور که در بخش قبل ذکر شد سقف کشسان بر پایه کشش رویه قابل نصب می­شود. نگهدارنده های کشسان ریل­هایی است که در محیط پیرامون سازه نصب شده و در وسط سقف هیچ­نوع  نگهدارنده­ای وجود نخواهد داشت با این حال تعین محل نصب ریلها بستگی­ زیادی به نوع اجرا و طرح سقف کشسان دارد.

آیا روی سقفهای کشسان می­توان تجهیزات روشنایی نصب کرد؟

قابلیت نورپردازی سقف­های کشسان طیف وسیعی از چیدمان مبتی بر طرح و نور را در اختیار شما قرار خواهد داد. نورپردازی سقفهای کشسان به دو صورت از پشت و نصب بر روی سقف انجام می­شود.سقفهای کشسان می­تواند تا 70 درجه گرما را تحمل کند، همچنین قابلیت تحمل وزن 200 کیلوگرم در هر متر مربع را دارد.  توان لامپ­های عادی تا 60 وات و هالوژن تا 35 وات امکان نصب بر روی سقف کشسان وجود دارد.

آیا سقفهای کشسان می­تواند برای پوشش­های تاسیسات سقفی استفاده کرد؟

سقف­های کشسان می­تواند هر نوع تاسسیسات سقفی را پوشش دهد. بنابراین در صورتی که سازه مد نظر مجتمع مسکونی، بیمارستان یا شرکت صنعتی می­توان به جای استفاد از سقفهای سخت و سنگین فلزی از سقف کشسان استفاده کرد.

نحوه محاسبه قیمت سقفهای کشسان چگونه است؟

محاسبه سقفهای کشسان بر اساس این عوامل انجام می­گیرد:  متراژ فضای مورد نیاز، فرم سقف از نظر نوع ساخت. نوع­پارچه یا رویه کشسان، تعدا زوایای و گوشه­ های سقف، نوع سقف از نظر اجرا (چاپی و..) ، نوع نورپردازی و تعداد چراغها