نورپردازی سقف کشسان

نور­پردازی از مهم­ترین دلایل انتخاب سقف کشسان

سقف کشسان به دلیل ماهیت اجرایی خود (مات، براق، شفاف و نیمه شفاف) طیف وسیع و متنوعی از نورپردازی را در اختیار مجری می­ گذارد. نحوه اجرا در رسیدن به نور دلخواه اهمیت زیادی دارد. مطلب زیر اگرچه هیچ قطعیت اجرایی از نظر فنی ندارد به شما کمک می­کند قبل از پیاده سازی بتوانید اجرایی سریع­تر، آسان­تر و کم­ هزینه تر داشت باشید.

  1. اگر می­خواهید نورپردازی با تضاد رنگ و کنتراست بالا داشته باشید پیشنهاد می­کنیم از قاب­هایی با ابعاد کوچکتر استفاده کنید تا بتوانید طیف متنوعی از نورپرازی را در یک فضا صرف نظر از ابعاد و مساحت،متناسب با فعالیت و چیدمان انتخاب کنید. سقف کشسان در محدوده­ و مساحت نسبتا بزرگی قابل اجرا هستند اما این موضوع نباید بر طراحی فرم آن تاثیر منفی بگذارد.
  2. در نورپردازی سقفهای کشسان تنها به نورپردازی از پشت اکتفا نکنید، سقف کشسان این قابلیت را دارد که هم از پشت و هم از روی نورپردازی گردد. این قابلت تقریبا درهیچ نوع سقف کذب ایمن دیگری قابل اجرا نیست. سقف­های کاذبی که با شیشه­های رنگی، تلق یا فلکسی تولید و اجرا می­شوند نه تنها به شما امکان نورپردازی دوگانه را نمی­دهد، دوام، ایمنی و عمر بسیار پائینی دارند.
  3. استفاده از طرح­های تلفییقی را فراموش نکنید، سقف کشسان وقتی با معماری و سایر طرح­های محیط تلفیق شوند فضای فوق­العاده زیبا و منحصر به­فردی ایجاد می­کند. در فضاهایی که عناصر معماری اصلی مثل ستون یا هر عنصر ثابت دیگری از سازه وجود دارد نیز می­توان طرح­های تلفیقی زیبایی اجرا کرد.
  4. استفاده بهینه از تصاویر چاپی در سقف­های کشسان می­توند در زیبایی سقف نقش بی­نهایت داشته باشد. انتخاب و تناسب تصویر انتخاب شده با فضای پیرامون بسیار مهم است. استفاد از نقاشی در سقف به قرن­ها پیش برمی­گردد که در فر­هنگ­های مختلف به اشکال مختلف اجرا شده است.
  5. ترکیب­های نامسطح را فراموش نکنید. سقف­هاش کشسان انعطاف ­پزی و فرم­ پذیری بسیار بالایی دارند، الزاما نباید در کل فضای شما مسطح اجرا شوند. اجراهای نامسطح دو بعدی و سه بعدی زیبای فوق­ العاده­ای به محیط شما خواهد بخشید.