شش دلیل مهم برای انتخاب سقف کشسان باریسول

در این مطلب به 15 دلیل برجسته و مهمی که باعث شده باریسول به عنوان یک پوشش برتر و قابل توجیه از نظر فنی، زیبایی و اقتصادی مطرح شود، پرداخته شده است. برای هر یک از موارد ارائه شده دلایل فنی و عملی به همراه صدها طرح و نمونه ارائه شده وجود دارد که هر یک مقاله ای کامل نیاز دارد، با این حال تلاش داریم به مهم­ترین مزایا این سبک از پوشش بپردازیم. دلایل زیر نشان می دهد که آینده پوشش های داخلی ساختمان متعلق به فناوری باریسول است. پس وقتی از باریسول حرف می زنیم باریسول را به عنوان یک فناوری و نه یک محصول معرفی می کنیم. مزایای مطرح شده زیر همه باریسول را به عنوان یک سبک کامل از فناوری پوشش های داخلی ساختمان مطرح می کند.

1 قدرت طراحی

باریسول این قدرت را دارد تا انواع مختلف چیدمان، دکوراسیون و طراحی داخلی را با یکدیگر هماهنگ کرده و تطبیق دهد. این قدرت توآم با انعطاف­ پذیری تنها در فناوری سقف کشسان به روش باریسول وجود دارد چرا که می­تواند با هر نوع سلیقه، فضاسازی و معماری تطابق یابد. بنابراین سقف باریسول کشسان با هر نوع سطح و مساحت، شکل و فرم سازه و شرایط اجرایی قابل سفارشی سازی است. شما در این مدل محدود به انتخاب هیچ طرح و نقش از پیش آماده نیستند و قدرت انتخاب شما به اندازه همه طرح و نقش­هایی خواهد بود که دنیای هنر و فناوری تاکنون توانسته ارائه کند.

2 طرح و رنگ

باریسول به عنوان متریال یا فناوری سقف کشسان دارای بیش از 230 نوع رنگ منحصر بفرد است. این طیف وسیع رنگ سوای هزاران طرح قابل چاپ بر روی این نوع پارچه قابل کشش است. ساختار خطور و بافت این نوع از پوشش به شکلی است که با کشش دادن آن – که نام سقف کششی هم از همین قابلیت گرفته شده – فرم خطوط و طرح تغییر ناخواسته ندارد. این ثابت طرح در ابعاد و فضاهای مختلف از نظر زیبای شناسی اهمیت زیادی دارد.

3 قابلیت جداسازی و تعویض

عوض کردن یا جدا کردن و نصب مجدد سقف کششی به آسانی تعویض پرده ساختمان است! می توانید هر زمان که خواستید یا نیاز شد آن را جدا کرده، مجددا نصب کنید یا به محل جدید منتقل کنید. این جداسازی برای تعویض یا تغییر سیستم روشنایی و همچنین سرویس تاسیساتی که احیانا در پشت این فضا قرار می گیرد حائز اهمیت است.

4 سرعت و سهولت اجرا

پوشش های کششی به کمترین زمان و نیروی انسانی برای نصب و اجرا نیاز دارد. دلیل آن ساده است. ریلهای نگهدارنده سقف باریسول کشسان در گرداگرد ساختمان یا سقف یا دیوار نصب شده و رویه کششی را نگه می دارد. این امکان باعث می شود که برای نصب سقف کاذب از نوع کشسان نیاز به هیچ گونه تغیرات زیرساختی در ساختمان نباشد. همین موضوع باعث می شود در حین فرایند نصب و راه اندازی فضای شما به یک کارگاه تبدیل نشده و کاملا تمیز و عاری از هر گونه نخاله ساختمانی باشد. سقف کشسان باریسول در هر مقطعی از زمان کار قابل نصب است حتا در ساختمان یا فضایی که افراد در حال زندگی یا کار هستند در صورتیکه سایر سقف های کاذب فقط و فقط در شرایطی قابل انجام است که ساختمان در حال ساخت یا بازسازی باشد.

5 وزن بسیار کم، ایمنی بالا

پوشش های کشسان بسیار سبک و در عین حال بسیار مقاوم هستند حتا اگر سقوط کنند هیچ آسیب فیزیکی ایجاد نمی کنند التبه به دلیل وزن بسیار کم و ریلهای مستحکم نگهدارنه هرگز سقوط نمی کند. هر متر مربع از باریسول کمتر از نیم کیلوگرم وزن دارد در حالی که می تواند بیش از 200 کیلوگرم وزن را تحمل کند. از سوی دیگر نوع pvc به کار رفته در سقف های کشسان هیچ نوع جریان الکتریسته مستقیم و ساکنی را منتقل نمی کند. در صورت بروز حریق مشتعل نشده و تنها حالت جمع شوندگی پیدا می کند بدون این که ذوب شده یا چکه کند.

6 پایداری بسیار بالا

این نوع پوشش پایداری بسیار زیادی در مقابل عوامل جوی، برودت، حرارت، گرد و غبار و سایر عوامل محیطی دارد. انعطاف پذیری سقف های کشسان نسبت به سایر مواد اولیه به کار رفته در پوشش داخلی ساختمان باعث شده است این نوع سقف در مقابل تغییرات نامحسوس سازه هیچ نوع ترک و شکستی را نداشته باشد.